O značce SWISSVAX

SWISSVAX jedinečný rozsáhlý systém péče pro automobily a námořní oblast, který byl vyvinut a zdokonalován po více než tři generace vášnivými nadšenci pro sběratele a milovníky s nejvyššími nároky. My od SWISSVAX pomáháme s našimi produkty nadšencům po celém světě udržet své automobily nebo investice v námořnictví v perfektním stavu, podle našeho motta: „Tak se pečuje o sny“.

SWISSVAX je tradiční švýcarský rodinný podnik, který svůj celosvětový úspěch vztahuje na některé hlavní základní hodnoty, které bychom Vám chtěli rádi blíže představit:

To, co rodina Anwanderových ve třicátých letech ve své staré drogerii v Curychu původně vyvinula jako vosk na starožitný nábytek a laky, byl počátek éry obětované barvám, lakům a voskům táhnoucí se přes více než tři generace a vedoucí až do dnešní doby k bohaté paletě vosků na nejrůznější použití v automobilové a námořní oblasti a navíc k vytvoření kompletního systému péče, která bude vyhovovat nejvyšším nárokům a splňovat všechny požadavky na péči.

Přesně jako tenkrát se také ještě dnes v naší manufaktuře vyrábí ručně, jelikož velmi cenné a vysoce komplexní tajné receptury prostě a jednoduše průmyslovou výrobu nepřipouští. Tradičně se tedy také dóza na vosk plní ručně.

Díky našemu neustále narůstajícímu počtu vyznamenání jako originální rekvizitář – dnes to je Lamborghini, Mercedes-Benz Klassik, Rolls-Royce Motorcars a Spyker Cars – se cítíme v tomto duchovním postoji také po profesionální stránce více než jen potvrzeni.

Kvalita je u SWISSVAX hlavní hodnotou, kterou považujeme jako nejdůležitější základ našeho úspěchu. Velmi vysoké nároky na kvalitu od SWISSVAX se odrážejí v celém našem systému péče – od jednotlivých základních látek a ingrediencí, přes výrobní procesy a procesy zajišťování kvality, až k hotovému produktu, jeho prezentaci a obalu a k tomu náležejícímu příslušenství. Tuto kvalitu zakusíte jako zákazník znovu s každou kůrou SWISSVAX. Kolekce Master SWISSVAX obsahuje – uklizené a neustále po ruce – všechno, co potřebujete pro kompletní péči o vozidlo. Představuje celkové know-how od SWISSVAX, aby Vaše vozidlo vypadalo tak, jak si to přejete: perfektně.

SWISSVAX Historie

Historie ve Švýcarsku do dneška ručně vyráběných celosvětově známých produktů péče pro automobilovou a námořní oblast SWISSVAX sahá zpátky přes tři generace až do třicátých let minulého století.

Jako tak mnoho jiných výjimečných a geniálních produktů vznikaly také věhlasné SWISSVAX vosky na kuchyňském stole, konkrétně na kuchyňském stole rodiny Anwanderových.

Stará drogerie Anwanderových v Curychu byla laboratoří a také výrobním střediskem pro první vzácné dózy vosků na starožitnosti, speciální receptury na vosk pro péči a ochranu starožitného nábytku a laky. Od těchto dóz vosků na starožitnosti se rodina Anwanderových věnovala přes tři generace s největší obětavostí a důrazným smyslem pro perfektnost barev, laků a vosků. Při tom se dnes světově známé vosky vyvíjely nejprve jen pro exkluzivní osobní užívání dědečka Hanse Anwandera, který – jako mnozí úspěšní vynálezci a puntičkáři – z nedostatku tržní nabídky, která by odpovídala jeho požadavkům na péči o vozidlo, vytvořil své vlastní řešení. To nejprve jeho vysoké nároky uspokojovalo a bylo výchozím bodem pro výjimečnou historii jednoho rodinného podniku, který si předepsal ctižádostivý cíl vytvořit ty nejlepší produkty ze všech v oblasti péče o vozidla.

  To, co započalo s vývojem vosků k péči o lak, se během let vyvinulo v kompletní linii péče o vozidla, která pokryje všechny požadavky na ošetření, ať už lak, kůže, dřevo, plast, vinyl, sklo, kov, ráfky nebo pneumatiky, pro péči a ochranu každého typu povrchu a materiálu pro Vás má SWISSVAX připravené perfektní řešení.

Každý SWISSVAX produkt se do dnešní doby vyrábí v továrně na laky a barvy rodiny Anwanderových výhradně ručně a plní se dóza po dóze, to proto, že vysoce kvalitní a komplexní receptury nepřipouštějí průmyslovou výrobu.

SWISSVAX Dnes

 SWISSVAX vyrábí firma Swissvax AG, která se specializuje na výzkum a výrobu v oblasti laků a produktů pro péči o vozidla a lodě. Kanceláře, laboratoře a výrobní středisko se nachází v Fällanden u jezera Greifensee cca. 10 km východně od Curychu ve Švýcarsku, v srdci Evropy.Od počátků ve třicátých letech až do současnosti centrálně ovlivnil nadřazený princip aktivity firmy: Silná vůle vyrábět ty ze všech nejlepší a nejkvalitnější produkty a tím uspokojit stejně smýšlející nadšence s nejvyššími nároky.

Aktuálně proto SWISSVAX AG investuje 20% svého ročního obratu do výzkumu a marketingu. Přitom se – kromě vývoje nových inovačních produktů – každý stávající produkt soustavně přezkušuje a – pokud se vyskytnou nové materiály nebo technologie v jejich dalším vývoji – průběžně vylepšuje.


Swissvax     Swissvax